SumUp Air – wyjątkowy przykład terminala płatniczego

SumUp Air - terminal płatniczy

Coraz więcej polskich przedsiębiorców przekonuje się do terminali płatniczych, widząc ich niebagatelną rolę we współczesnym biznesie oraz możliwości, jakie te są w stanie zaoferować. Siłą rzeczy więc powstają coraz ciekawsze urządzenia tego typu, zapewniające dostęp do kolejnych, atrakcyjnych rozwiązań. Wśród takich modeli z pewnością warto wyróżnić SumUp Air – niewielki, a zarazem zaawansowany technologicznie terminal. Przyjrzyjmy się bliżej jego funkcjonalności.

Terminal płatniczy, który cieszy oko

Zanim przejdziemy do konkretnych rozwiązań funkcjonalnych, powiedzmy sobie najpierw kilka słów o samej konstrukcji modelu marki SumUp. Trzeba bowiem przyznać, że ten terminal płatniczy robi znakomite pierwsze wrażenie. Przede wszystkim to niezwykle małe, zgrabne, lekkie i poręczne urządzenie, które jest w stanie zmieścić się nawet w kieszeni spodni. Ponadto, posiada stylową, białą obudowę, z eleganckimi akcentami graficznymi w postaci oznaczeń przycisków, i zdradza szczególną dbałość o jakość wykonania. Jeśli już o przyciskach mowa – jest to w rzeczywistości miły w obsłudze, solidny, szklany panel dotykowy. Wszystko uzupełnia estetyczny i przejrzysty wyświetlacz typu OLED. Jednym słowem – terminal płatniczy od SumUp to zdecydowanie okaz gustownego wzornictwa, które łączy w sobie atrakcyjność wizualną, solidne wykonanie i przyjemność z użytkowania.

SumUp Air – jakie funkcje oferuje?

Przejdźmy teraz do kwestii, które są związane z rolą urządzenia, jakim jest terminal płatniczy. Model Air szybko, płynnie i wydajnie współpracuje z różnymi rozwiązaniami, dotyczącymi transakcji bezgotówkowych. Obsługuje zarówno karty z chipem i paskiem magnetycznym (m.in. Visa, Maestro, Master Card), a także pozwala na płatności zbliżeniowe. I to nie tylko przy użyciu wspomnianych przed chwilą kart. Urządzenie marki SumUp posiada również technologię NFC, przez co umożliwia uiszczenie należnej kwoty przy użyciu smartfonu, który także jest wyposażony w taką funkcjonalność.

Aplikacje, wydajność, komunikacja – czyli inne atuty

Istotną zaletą tego terminala płatniczego jest jego współpraca z innymi, także mobilnymi urządzeniami. Użytkownik modelu Air zyskuje bowiem dostęp do przyjaznej w obsłudze aplikacji, kompatybilnej z takimi systemami, jak iOS czy Android. Dzięki temu przedsiębiorca może zarządzać historią transakcji czy ogólnie elektronicznymi płatnościami z poziomu tabletu czy nawet smartfona. Oprócz tego, SumUp Air został wyposażony w moduł Bluetooth (i to w standardzie 4.0!) do bezprzewodowej wymiany danych. A także w port komunikacyjny typu microUSB. Za jego sprawą zresztą odbywa się zasilanie wbudowanego w terminal płatniczy, naprawdę wydajnego akumulatora. W pełni naładowana bateria pozwala zrealizować przynajmniej 500 transakcji.

 

Jak widać, mimo że terminale płatnicze same w sobie są ciekawymi, niezwykle praktycznymi i wręcz uniwersalnymi urządzeniami, to jeszcze wśród nich znajdują się modele wyjątkowe. Takie jak właśnie SumUp Air, oferujący wysokie standardy zarówno w kwestii funkcjonalności, wymiany danych czy wydajności, jak i nawet samego wykonania, budowy i designu. Kogo z Was przekonał do siebie opisany terminal płatniczy?

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz odpowiedź *