Kaso-waga – co to za urządzenie i gdzie znajdzie zastosowanie?

Kaso-waga - co to za urządzenie dla firmy?

Zapewne już po samej nazwie urządzenia, która pojawiła się w tytule dzisiejszego wpisu, można łatwo odgadnąć, z czym mamy do czynienia. Nie będziemy więc przedłużać i trzymać Was w niepewności 😉 Kaso-waga to połączenie dwóch popularnych rozwiązań technologicznych – kasy fiskalnej oraz wagi elektronicznej. W dodatku połączenie, które obecnie jest dostępne wyłącznie w ofercie Posnet, czyli jednego z polskich producentów. Co konkretnie zapewnia kaso-waga i które modele wspomnianej marki oferują taką funkcjonalność?

Kasa fiskalna z szalką ważącą – jak działa takie połączenie?

Działa naprawdę dobrze 😉 A rozwijając tę myśl, warto wspomnieć przede wszystkim o wygodzie i automatyzacji codziennej pracy. Wynika to głównie z tego, że szalka ważąca, która zostanie podłączona do kasy fiskalnej Posnet, może być obsługiwana z poziomu drugiego ze wspomnianych urządzeń. Innymi słowy, w przypadku kaso-wagi przy prowadzeniu sprzedaży i wykonywaniu pomiarów masy wystarczy korzystać z jednego interfejsu użytkownika – a nie z dwóch, jak w „tradycyjnych” rozwiązaniach sprzedażowych. W ten sposób można np. wywoływać funkcję tarowania lub zerowania szalki ważącej.

Co więcej, kaso-waga działa trochę jak urządzenie kalkulacyjne. Wyniki pomiarowe pojawiają się od razu na wyświetlaczach kasy rejestrującej, co ułatwia ich przeliczenie na kwotę do zapłaty. A z punktu widzenia aranżowania stanowiska obsługi klientów istotne okazuje się też to, że kaso-waga z funkcjami fiskalnymi i ważącymi zajmuje niewiele miejsca. Wynika to przede wszystkim z kompaktowych gabarytów szalki Fawag DS-1, która wchodzi w skład tego zestawu. Jednak nie tylko… Znaczenie mają również wymiary wybranej kasy fiskalnej Posnet.

Które modele Posnet oferują funkcjonalność kaso-wagi?

Obecnie w ofercie Posnet znajduje się kilka kas fiskalnych, które mogą zostać zintegrowane z szalką ważącą. Co ważne, są to zarówno urządzenia offline (z kopią elektroniczną), jak i online (zapewniające m.in. współpracę z Centralnym Repozytorium Kas). To ważna informacja w kontekście zastosowania takiej technologii sprzedaży w firmie. Niektóre działalności gospodarcze muszą już bowiem obowiązkowo korzystać z urządzeń fiskalnych online.

A jakie konkretnie modele, starego i nowego typu, występują m.in. w wersji z funkcjonalnością kaso-wagi? Obecnie są to: Ergo, Revo, Neo XL, Ergo Online, Revo Online, Neo Online oraz Bingo Max Online. Jak widać, wybór takich technologii sprzedaży jest naprawdę spory. Ponadto, wspomniane kasy fiskalne Posnet różnią się nie tylko parametrami technicznymi, ale także gabarytami. To natomiast pozwoli na łatwy wybór kaso-wagi, która spełni oczekiwania konkretnej działalności gospodarczej.

Gdzie taka technologia sprzedaży sprawdzi się najlepiej?

Kaso-waga Posnet to wręcz oczywista propozycja dla firm, które obsługują klientów indywidualnych oraz mają w swojej ofercie produkty ważone. Takie rozwiązanie technologiczne sprawdzi się więc doskonale np. w sklepach spożywczych, minimarketach, delikatesach, warzywniakach, piekarniach czy cukierniach. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć kaso-wagę w lokalu gastronomicznym, który oferuje swoim gościom potrawy na wagę.

Ponadto, wśród urządzeń fiskalnych Posnet, zapewniających m.in. integrację z szalką ważącą, znajdziemy modele o kompaktowych gabarytach (w szczególności Ergo i Ergo Online). Taka technologia sprzedaży może więc stanowić ciekawe rozwiązanie także dla działalności mobilnych – zarówno handlowych, jak i gastronomicznych. Jej atutem, poza rozbudowaną funkcjonalnością, będzie łatwiejsze transportowanie i przenoszenie z miejsca na miejsce. Co więcej, szalka ważąca Fawag, po podłączeniu do kasy fiskalnej Posnet, będzie zasilana bezpośrednio z urządzenia rejestrującego sprzedaż (przez port komunikacyjny USB). A to z kolei zapewni m.in. mniej przewodów w miejscu pracy, a więc wygodniejsze zaaranżowanie stanowiska obsługi klientów.

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *