Po jaką kasę fiskalną online sięgnąć, gdy chcemy wdrożyć duży system sprzedaży?

Kasa fiskalna online do systemu sprzedaży

Za rozwiązanie systemowe można uznać tak naprawdę każdą kasę fiskalną online, która współpracuje z co najmniej jednym urządzeniem peryferyjnym. Pytanie jednak, co w sytuacji, gdy przedsiębiorca potrzebuje czegoś więcej? Gdy wspomniana kasa ma współpracować równocześnie np. z czytnikiem kodów, wagą, komputerem, szufladą i terminalem płatniczym, a także zagwarantować obsługę większej bazy towarowej?

Kasa online do systemu sprzedaży nie musi wcale cechować się dużymi gabarytami…

Już na wstępie warto podkreślić, że kasa fiskalna do większego rozwiązania systemowego sama w sobie wcale nie musi charakteryzować się bardzo dużymi gabarytami. W przeszłości faktycznie stanowiło to pewien wyznacznik wyższych parametrów i rozbudowanej funkcjonalności. Współcześnie jednak na polskim rynku znajdziemy już kasy fiskalne typu online o niedużych wymiarach, które również bez problemu odnajdą się w większych systemach sprzedaży. Przykłady? Warto wspomnieć chociażby o urządzeniu, które znalazło się na grafice do dzisiejszego wpisu. Novitus Next Online to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie kas fiskalnych, jakie są dostępne na polskim rynku. A wymiary tego urządzenia wynoszą jedynie 96 x 262 x 242 mm (wysokość, szerokość, głębokość).

Ale zawsze powinna oferować obsługę różnych interfejsów komunikacyjnych

Interfejsy komunikacyjne, czyli porty przewodowe i moduły zapewniające transmitowanie danych bez użycia kabli (np. Bluetooth), to ta cecha kasy online, która chyba w największej mierze przekłada się na pracę w rozbudowanym systemie sprzedaży. Tylko wtedy urządzenie fiskalne będzie w stanie zagwarantować płynną współpracę z wieloma technologiami peryferyjnymi równocześnie, m.in. z terminalem płatniczym, skanerem kodów kreskowych, szufladą na pieniądze, wagą elektroniczną i dodatkową drukarką zamówień. Co więcej, w tym przypadku warto uwzględnić komunikację kasy rejestrującej z firmowym komputerem, a niekiedy także z zainstalowanym na nim oprogramowaniem dla firmy.

Często ważne jest też to, żeby wybrać urządzenie fiskalne z dużą bazą PLU

Parametry bazy danych kasy fiskalnej są często kluczowe przy wyborze odpowiedniego urządzenia rejestrującego. Rozwiązanie wdrożone w firmie musi bowiem zagwarantować jednoznaczną identyfikację wszystkich elementów asortymentu. Jeżeli natomiast przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom wiele różnorodnych produktów lub usług, kasa fiskalna online do rozwiązania systemowego powinna też posiadać dużą bazę PLU. A niekiedy można nawet liczyć na bardzo elastyczną funkcjonalność w tym zakresie. Przykładowo: wspomniana już wcześniej kasa fiskalna Novitus Next Online pozwala na zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji PLU.

1 Comment

  1. ja szukalem kasy do duzego systemu i ostatecznie wybralem posnet neo. wyraznie wieksze urzadzenie ale mnie to akurat nie przeszkadza wrecz jest na serio OK. wyoskie parametry, duzo opcji i klawiszy funkcyjnych latwa obsluga no i dobrze pracuje z innymi urzadzeniami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *