Drukarka etykiet Godex – urządzenie mobilne, biurowe lub przemysłowe

Mobilne, biurowe, przemysłowe - drukarki Godex

Wśród dostępnych na rynku drukarek etykiet wyróżniamy różnego rodzaju urządzenia, m.in. mobilne, biurowe oraz przemysłowe. Każdy typ takiej technologii ma swoje konkretne cechy, które przekładają się później się na parametry, funkcjonalność czy wygodę pracy. Czyli, pisząc prościej, na szeroko pojętą obsługę urządzenia na co dzień. Żeby było łatwiej to zrozumieć, warto przedstawić drukarki etykiet na konkretnych przykładach. A różnego typu rozwiązania znajdziemy m.in. wśród modeli produkowanych przez Godex.

Przenośne urządzenie drukujące na przykładzie MX30

Mobilne urządzenia są spotykane w wielu kategoriach produktowych. Tendencja do miniaturyzowania technologii i tworzenia rozwiązań przenośnych nie ominęła również segmentu drukarek etykiet. Dobrym przykładem mobilnego urządzenia, które poradzi sobie doskonale w wielu branżach, jest Godex MX30. Wspomniany model cechuje się bardzo małymi wymiarami: 114 x 79 x 171 mm (szerokość, głębokość, wysokość). Duże wrażenie robi też niewielka waga urządzenia – zaledwie 660 g!

Godex MX30

A jak pracuje drukarka etykiet Godex MX30? Mechanizm termiczny tego urządzenia działa w rozdzielczości 203 dpi i z maksymalną prędkością 102 mm/s. Model MX30 zapewnia również łatwy montaż materiału eksploatacyjnego oraz pozwala na umieszczanie różnych treści na etykietach, m.in. grafik oraz kodów kreskowych (1D, 2D). Drukarka etykiet od Godex obsługuje też popularne interfejsy komunikacyjne – USB, RS-232 i Bluetooth.

GE300 – biurowa drukarka etykiet

Urządzenia określane jako „biurowe” są jednymi z najpopularniejszych drukarek etykiet na rynku. Wynika to przede wszystkim z uniwersalności takich technologii oraz dobrego stosunku ceny do funkcjonalności. Potwierdzają to drukarki etykiet Godex, m.in. model GE300, który cechuje się nie tylko kompaktowymi gabarytami, ale także wieloma praktycznymi rozwiązaniami. Wspomniane urządzenie obsługuje wydruk termiczny i termotransferowy, w rozdzielczości 203 lub 300 dpi (2 wersje).

Godex GE300

Co więcej, standardowo do dyspozycji użytkownika są 3 porty komunikacyjne: USB, RS-232 oraz Ethernet (złącze sieciowe LAN). W Godex GE300 można jednak zastosować dodatkowe interfejsy do bezprzewodowej wymiany danych (Bluetooth, Wi-Fi). Warto też wspomnieć, że urządzenie oferuje rozbudowę o praktyczne akcesoria zewnętrzne – odwijak i nawijak etykiet.

ZX430i, czyli wydajny model do zastosowań przemysłowych

Przemysłowe drukarki etykiet, takie jak Godex ZX430i, to urządzenia przeznaczone do pracy przy wydruku wysokonakładowym. Nic więc dziwnego, że spotyka się je często m.in. w zakładach przetwórskich oraz produkcyjnych. Z takich drukarek korzystają też chętnie firmy reprezentujące branżę logistyczną, transportową czy handlową (np. duże hurtownie). Na przykładzie ZX430i widać też znakomicie, że urządzenia przemysłowe muszą oferować zarówno wysokie parametry oraz rozbudowaną funkcjonalność, jak i zwiększoną odporność na intensywną eksploatację w wymagających warunkach pracy. A wspomniany model marki Godex posiada m.in. wytrzymałą i szczelną obudowę, która została wykonana z metalu.

Godex ZX430i

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w kontekście przemysłowej drukarki etykiet ZX430i? Urządzenie obsługuje zarówno wydruk termiczny, jak i termotransferowy. Już w standardzie oferuje wysoką rozdzielczość 300 dpi, a także obsługę etykiet w rozmiarze do 106 x 1 859 mm. Co więcej, Godex ZX430i posiada różnorodne interfejsy komunikacyjne – USB, RS-232 i Ethernet – a opcjonalnie da się ją wyposażyć w moduł Wi-Fi. Przemysłowa drukarka etykiet oferuje też obsługę przy użyciu przyjaznego interfejsu operatora, składającego się m.in. z kolorowego ekranu LCD.

 

Chętnie przeczytamy w komentarzach, z jakimi drukarkami etykiet mieliście już do czynienia i jak to wspominacie (?). I do następnego wpisu! 😉

1 Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *