Parametry i funkcje systemowej kasy fiskalnej

W dzisiejszych czasach rynek fiskalny oferuje różnorodne rozwiązania technologiczne dla firm. Przedsiębiorcy mogą na nim znaleźć m.in. systemowe kasy rejestrujące. Urządzenia tego typu są najczęściej wdrażane w dużych działalnościach gospodarczych, które oferują swoim klientom rozbudowany asortyment. Co konkretnie zapewniają te modele?

Świetna praca w systemie sprzedaży

Czego wymaga się od kasy fiskalnej, która ma działać w rozbudowanym systemie sprzedaży? Przede wszystkim możliwości współpracy z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, m.in. z komputerem, terminalem komputerowym, skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym czy też szufladą na pieniądze. Systemowe kasy fiskalne są do tego doskonale przygotowane, ponieważ posiadają różnorodne interfejsy komunikacyjne. Najczęściej można w nich spotkać następujące porty: RS-232, USB, PS/2, Ethernet. Niemniej, liczba oraz rodzaj interfejsów są uzależnione od specyfikacji konkretnego urządzenia.

Sprawne zarządzanie dużym asortymentem

Jednym z obowiązków podatnika jest jednoznaczne identyfikowanie wszystkich elementów asortymentu – bez względu na to, ile produktów lub usług firma oferuje. W przypadku systemowych kas fiskalnych można liczyć na to, że do dyspozycji przedsiębiorcy będzie baza towarowa o wielkości nawet do kilkudziesięciu tysięcy PLU. Ponadto, wspomniane urządzenia pozwalają na stosowanie długich nazw produktów bądź usług. To z kolei uwalnia od konieczności używania nieczytelnych skrótów.

Przydatne funkcje i parametry

W największym skrócie można napisać, że systemowa kasa fiskalna to taka, która jest stworzona z myślą o intensywnej pracy, np. przy dużym natężeniu ruchu w firmie. Do rejestrowania obrotu w takich okolicznościach niezbędne są odpowiednie funkcje. Dlatego większość urządzeń systemowych posiada moduły elektronicznej kopii paragonów oraz klawiatury, na których znajduje się od kilkudziesięciu do ponad 100 klawiszy programowalnych. Obydwa rozwiązania w znaczącym stopniu wpływają na komfort i szybkość prowadzenia sprzedaży.

Przy omawianiu kas systemowych warto też wspomnieć o opcji kompleksowego zarządzania uprawnieniami pracowników. Dzięki temu dużo łatwiej rozliczać personel, jak również zabezpieczyć dostęp do konkretnych funkcji urządzenia. Ponadto, modele tego typu posiadają wydajne mechanizmy termiczne, które szybko drukują zarówno paragony, jak i dokumenty niefiskalne.

1 Comment

  1. ja nie potrzebowałem takiej machiny bo prowadzę działalność mobilną ale mój kolega posiada właśnie systemowy rodzaj kasy fiskalnej i trzeba przyznać, że rzeczywiście posiada dużo funkcji i obsługa klientów jest znacznie prostsza, tak mówi

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz odpowiedź *