Po jakie mobilne drukarki fiskalne często sięgają przedsiębiorcy?

Obraz współczesnego rynku technologii sprzedaży odpowiada potrzebom dzisiejszych przedsiębiorstw handlowych i usługowych. Dlatego szczególne oczekiwania biznesowe przyczyniły się do powstania takich rozwiązań, jak kasy systemowe czy mobilne drukarki fiskalne. Dziś powiemy sobie parę słów o tych ostatnich, a konkretnie o popularnych przykładach tego typu urządzeń.

Drukarka rejestrująca Novitus Deon E

To w zasadzie „bliźniaczy model” kasy fiskalnej Nano E. W dodatku kasy szeroko docenionej, zarówno za wygląd, jak i optymalne rozwiązania. I trzeba przyznać, że Deon E dotrzymuje jej kroku. Design drukarki fiskalny także został wyróżniony za elegancję i ergonomię wzornictwa, zamkniętego w małej, lekkiej i zgrabnej konstrukcji. Ale oczywiście atrakcyjność urządzenia marki Novitus na tym się nie kończy. Co znajdziemy we wnętrzu technologii?

Drukarka fiskalna Novitus Deon EMoc praktycznych funkcjonalności! Deon E jest w stanie obsłużyć do 150 000 pozycji towarowych i oferuje zapis kopii paragonów w wersji cyfrowej. Oprócz tego, na wzór swojej poprzedniczki oraz innych kas, posiada pełnowymiarową, przyjazną w użyciu klawiaturę. Należy dodać, że jest ona odporna na wilgoć i wnikanie brudu oraz dysponuje przyciskami szybkiego dostępu do ważnych opcji urządzenia (jak np. realizacje raportów dobowych i miesięcznych). Ponadto, trzeba wspomnieć też o wydajnym mechanizmie drukującym, mocnym akumulatorze oraz obsłudze dowolnych formatów niefiskalnych (z opcją umieszczania na dokumentach grafik, kodów kreskowych i QR włącznie).

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o kwestię mobilności drukarek rejestrujących, to model Temo HS EJ dość zdecydowanie „zabiera w niej głos”. Dlaczego? Bowiem wciąż utrzymuje status najmniejszego urządzenia rejestrującego wśród dostępnych na polskim rynku. I trudno się dziwić, skoro nowocześnie wyglądająca, estetyczna konstrukcja drukarki ogranicza się do wymiarów 128 x 46 x 86 mm i masy liczącej zaledwie 280 g (i to już z papierem!). Można się jedynie dziwić, jak wszystkie niezbędne podzespoły i rozwiązania zostały upchnięte w tak małej obudowie. A jakie to funkcjonalności?

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJMimo małych gabarytów, Temo HS EJ może obsłużyć bazę towarową rzędu 100 000 PLU. I oczywiście także posiada opcję zapisu elektronicznej kopii paragonów. Poza tym, szybko wystawia różne dokumenty oraz zapewnia dziecinnie prostą instalację papieru termicznego. Warto też wspomnieć, że poza popularnym portem komunikacyjnym typu USB, dysponuje również modułem Bluetooth, przez co umożliwia płynną, bezprzewodową wymianę danych. Oraz wydajnym akumulatorem, pozwalającym na wydruk 50 000 wierszy bez konieczności dostępu do źródła zasilania sieciowego.

Drukarka rejestrująca Elzab D10

W tym przypadku również mamy do czynienia z technologiczną analogią. Drukarka fiskalna powstała bowiem na wzór wcześniejszej, bardzo ciepło przyjętej przez przedsiębiorców kasy fiskalnej K10. Nie można jednak powiedzieć, że przez to wyjątkowość modelu D10 spada. To wciąż połączenie atrakcyjnych rozwiązań. Po pierwsze – konstrukcyjnych. Czyli szczelnej, bardzo solidnej, wzmocnionej od środka obudowy, pokrytej z zewnątrz antypoślizgowym elastomerem. A także poręcznej, przyjaznej w użyciu sylwetki oraz futurystycznego, oryginalnego designu.

Drukarka fiskalna Elzab D10Po pierwsze – funkcjonalnych. Elzab D10 wyróżnia duży, pracujący w kolorze ekran, pełniący rolę czytelnego wyświetlacza operatora oraz sprawnie działającej klawiatury. Ekran dotykowy znakomicie reaguje nawet, gdy obsługują go dłonie w grubych rękawiczkach. Z drugiej strony wykazuje wysoką odporność na zachlapania i zarysowania. Co ponadto potrafi ta drukarka fiskalna? Oprócz elektronicznej kopii paragonów, możliwości obsługi nawet do 300 000 pozycji towarowych czy współpracy z wieloma programami sprzedażowymi, oferuje także opcjonalne zastosowanie standardów komunikacji bezprzewodowej – Wi-Fi i Bluetooth. Też posiada wydajną baterię, a przy tym umożliwia zasilanie przy użyciu instalacji samochodowej.

Jak widać, rynek technologii sprzedaży oferuje dość zróżnicowane oraz interesujące rozwiązania dla biznesu – także w zakresie mobilnych urządzeń fiskalnych. A Wam, które najbardziej przypadły do gustu?

1 Comment

  1. Nie wiem, czy dziś nie dokonałbym innego wyboru, aaaale z mojej drukarki Deon E jestem w sumie zadowolony, nie mam zastrzeżeń 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *