Nie tylko kasy online… Drukarki fiskalne nowego typu w drodze!

Drukarki fiskalne online polskich producentów

Przy omawianiu urządzeń online, które w niedalekiej przyszłości mają trafić do sprzedaży, często zapominamy o tym, że nie chodzi tylko o kasy fiskalne. W ofertach dystrybutorów technologii dla handlu i usług pojawią się także drukarki rejestrujące nowego typu. Co więcej, znane są pierwsze modele takich urządzeń fiskalnych. Drukarki online zostały zapowiedziane przez czołowych producentów: Elzab, Novitus oraz Posnet.

Coś innowacyjnego dla systemów sprzedaży

Podział na kasy i drukarki fiskalne wynika przede wszystkim ze sposobu działania urządzeń, które reprezentują obydwie grupy. W pierwszym przypadku chodzi o modele mogące pracować całkowicie samodzielnie w firmie. Natomiast w drugim – o urządzenia, które zawsze współpracują z komputerem oraz oprogramowaniem sprzedażowym. Zarówno kasy, jak i drukarki fiskalne, są więc potrzebne polskim przedsiębiorcom. Każda firma wymaga przecież wdrożenia rozwiązania technologicznego, które będzie dostosowane do jej oczekiwań. Dlatego też niedługo na rynek trafią m.in. drukarki fiskalne online, czyli urządzenia z zaawansowaną funkcjonalnością, przeznaczone nawet do bardzo rozbudowanych systemów.

Drukarki online marki Elzab

Obecnie wiadomo o dwóch drukarkach fiskalnych online, które w przyszłości zostaną wprowadzone do oferty Elzab. Absolutną nowością u polskiego producenta będzie model Cube Online. W przypadku tego urządzenia na szczególną uwagę zasługuje mechanizm termiczny typu heavy duty, bardzo wytrzymała obudowa oraz kolorowy wyświetlacz o wielkości 4,3”. Natomiast drugą drukarką fiskalną nowego rodzaju od Elzab będzie model Mera Online. Tym razem mamy więc do czynienia z kontynuacją doskonale znanej i cenionej linii urządzeń rejestrujących, które od wielu lat są obecne na polskim rynku. Ponadto, biorąc pod uwagę drukarki online od Elzab, to właśnie Mera Online ma trafić do sprzedaży jako pierwsza.

Drukarki online marki Posnet

Jeśli idzie o drukarki fiskalne online od Posnet, znane są aktualnie 4 modele tego typu. Do oferty wspomnianego producenta trafią następujące urządzenia: Temo Online, Trio Online, Thermal HD Online oraz Thermal XL2 Online. W każdym przypadku będą to więc nowe wersje drukarek fiskalnych, które były już wcześniej tworzone przez Posnet (modeli z elektroniczną kopią paragonów). Warto jednak zaznaczyć, że mamy tutaj do czynienia z mocno zróżnicowanymi urządzeniami. Temo Online to bardzo mała, mobilna drukarka rejestrująca. Trio Online również wyróżnia się kompaktowymi gabarytami oraz opcją zintegrowania z tabletem bądź smartfonem. Natomiast Thermal HD Online i Thermal XL2 Online odnajdą się przede wszystkim w największych systemach do zarządzania handlem.

Drukarki online marki Novitus

Novitus również nie próżnuje na polu przygotowań do systemu fiskalizacji online. W rezultacie, niedługo dystrybutorzy technologii sprzedaży zaczną oferować przedsiębiorcom, czyli swoim klientom, m.in. nowe drukarki rejestrujące tego producenta. Będą to następujące modele: Deon Online, Bono Online oraz HD Online. Pierwsze ze wspomnianych urządzeń to niewielka i poręczna drukarka, która wyróżnia się np. alfanumeryczną klawiaturą. Z kolei w Bono Online na uwagę zasługuje m.in. obecność 2 ekranów (po jednym dla klienta i kasjera). Natomiast HD Online to najwyższej klasy technologia sprzedaży, zapewniająca np. wyświetlanie filmów reklamowych. Warto także podkreślić, że wszystkie wspomniane drukarki fiskalne umożliwią obsługę nawet do 1 000 000 PLU.

1 Comment

  1. Właśnie tak się zastanawiałem, że ciągle mowa o onlineowych kasach, kasach online itd., a co z drukarkami? Na szczęście już się wyjaśniło, dzięki 🙂 bo osobiście raczej będę celował właśnie w wybór drukarek fiskalnych (online oczywiście).

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz odpowiedź *