Drukarki fiskalne o nowoczesnym designie

Drukarki fiskalne Posnet Thermal HS EJ i Emar Tempo 3

Podstawowe zasady działania drukarek fiskalnych nie zmieniły się od kiedy wymyślono te urządzenia – współpracując z zewnętrznym systemem sprzedażowo-rozliczeniowym, stanowią element systemu sprzedaży. Główne zadania tej technologii również pozostają takie same, co 20 lat temu – musi ona dawać możliwość gromadzenia informacji o obrocie handlowym i ich rejestracji w pamięci fiskalnej. Za to na przestrzeni lat zdecydowane zmiany zaszły w innych aspektach: w wyglądzie, funkcjach oraz przeznaczeniu tych urządzeń.

Drukarka rejestrująca jest kompatybilna z komputerem, dzięki czemu oferuje szeroki wachlarz funkcjonalności, ale tym samym jest od niego uzależniona – nie pracuje samodzielnie, a jedynie jako część systemu sprzedaży. Znaczna część klientów, przy wyborze urządzenia do punktu usługowego lub handlowego, decyduje się właśnie na zakup drukarki fiskalnej. Dlatego producenci ciągle udoskonalają dostępne w ich ofercie modele – i nie chodzi tylko o rozwój technologiczny, ale także zmianę designu. Okazuje się bowiem, że przedsiębiorcy nabywający urządzenie do nowej działalności, często przy jego wyborze kierują się również wrażeniami wizualnymi.

Posnet Thermal HS EJ

Posnet Thermal HS EJ to drukarka fiskalna konstrukcyjnie i technologicznie oparta na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Uwadze nie powinien także ujść fakt, że jest ona wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jej bryła charakteryzuje się elegancką linią i nowoczesnym designem. Dlatego często wybierana jest do butików z ubraniami bądź obuwiem, dużych kancelarii prawnych, drogerii, restauracji i hoteli, ale też do hurtowni, stacji paliw czy hipermarketów.

Oczywiście nie tylko walory estetyczne cechują urządzenie marki Posnet. Drukarka realizuje kopie paragonów w formie elektronicznej, drukuje faktury VAT oraz paragony z nazwami towarów lub usług o długości do 40 znaków. Wyposażona została w niezawodny, szybki i wyjątkowo wydajny mechanizm drukujący (który pracuje z prędkością 47 linii na sekundę), a także w ekran umieszczony na obrotowym wysięgniku, gwarantujący wyświetlanie 4 wierszy tekstu po 20 znaków. Thermal HS EJ gwarantuje sprawną i efektywną obsługę klientów. Jest nie tylko sprzętem, ale i ozdobą punktu sprzedaży.

Emar Tempo 3

Emar Tempo 3 to kolejna drukarka cechująca się niesamowicie estetycznym wyglądem. Może pretendować do miana wizytówki przedsiębiorstwa. Urządzenie kusi przyszłych nabywców najwyższym standardem wykonania oraz nowatorskim designem. Oferuje również możliwość skorzystania z ekranu dotykowego, dzięki któremu obsługa klientów stanie się wręcz intuicyjna. Tempo 3 to drukarka zaawansowana technologicznie. Pozwala na wystawianie paragonów fiskalnych z NIP-em nabywcy, realizuje kopie dowodów zakupu w formie elektronicznej, na karcie pamięci. Oprócz tego, drukarka idealnie współpracuje z programami sprzedażowymi oraz innymi urządzeniami, np. komputerem, a także obsługuje nawet do 165 000 pozycji towarowych, skonfigurowanych wcześniej w oprogramowaniu komputerowym. Model Tempo 3 dostępny jest w 2 wariantach: z mechanizmem drukującym Seiko CAPD247E-E lub Seiko CAPD347E-E. W pierwszej wersji urządzenie pracuje z prędkością 200 mm/s, wykorzystując rolkę o szerokości 57 mm. W drugiej szybkość wydruku to nawet 170 mm/s, natomiast szerokość papieru – 80 mm. Zaletą jest też fakt, że drukarka pracuje z innymi urządzeniami bezprzewodowo.

Nie tak dawno temu, kiedy przedsiębiorca decydował się na wybór drukarki fiskalnej do obsługi prowadzonej działalności, musiał brać pod uwagę, że urządzenie będzie funkcjonalne, ale niekoniecznie ładne. Nowoczesne drukarki na szczęście nie zmuszają do wyboru: technologia, czy wygląd. Z powodzeniem łączą obie te cechy.

1 Comment

  1. być może to zależy od rodzaju branży itd ale sama byłam świadkiem, że różne klientki w naszej drogerii zwracały uwagę na naszą drukarkę – ot po prostu rzuciły okiem, ale jednak zarejestrowały ją 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *