Waga etykietująca – czym się wyróżnia i jak ją wybrać?

Działanie wagi etykietującej

W sklepach oferujących technologie dla handlu można dziś znaleźć kilka rodzajów wag elektronicznych. Wydaje się jednak, że największą funkcjonalnością charakteryzują się modele wyposażone nie tylko w szalkę ważącą, ale także mechanizm drukujący. Urządzenia etykietujące, bo oczywiście o nich mowa, to ciekawa propozycja dla tych firm, które potrzebują wszechstronnego rozwiązania technologicznego.

Wagi do sklepów i supermarketów

W dzisiejszych czasach wagi etykietujące sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie oprócz zważenia produktu, niezbędne jest wydrukowanie informacji na jego temat. Może to być np. nazwa towaru, masa, cena za kilogram czy data ważności. Dlatego też po wagi etykietujące sięgają często przedsiębiorcy, którzy są właścicielami sklepów spożywczych bądź supermarketów. To właśnie we wspomnianych działalnościach omawiane urządzenia są w stanie pokazać pełnie swoich możliwości. Tym bardziej, że wiele modeli wyróżnia się obecnością różnych interfejsów komunikacyjnych, np. USB, RS-232 lub Ethernet. Taka różnorodność pozwala zaś na łatwe połączenie wagi etykietującej z komputerem lub terminalem komputerowym.

Baza towarowa i klawisze funkcyjne

Kolejnymi wyróżnikami wag etykietujących są funkcjonalności, które wielu przedsiębiorców kojarzy z współczesnych kas fiskalnych. Po pierwsze, poszczególne modele pozwalają na skonfigurowanie mniejszej lub większej bazy towarowej. Innymi słowy, urządzenie tego typu jest w stanie zapamiętać najważniejsze informacje na temat tych elementów asortymentu, które przed sprzedaniem trzeba najpierw zważyć. Po drugie, wagi etykietujące posiadają zazwyczaj wyjątkowo rozbudowane klawiatury. Natomiast tak duża liczba klawiszy nie jest przypadkowa. Wiele z tych przycisków można bowiem odpowiednio zaprogramować (jako skróty klawiszowe). Dzięki temu przyspieszą one później wykonywanie codziennych obowiązków, tzn. ważenie często wybieranych produktów.

Parametry związane z ważeniem produktów

Wystawianie różnych wydruków jest oczywiście jedną z cech charakterystycznych każdej wagi etykietującej. Nie zapominajmy jednak o tym, iż technologia ta służy przede wszystkim do wykonywania pomiarów masy. Zwłaszcza, że także w tej kwestii można liczyć na kilka udogodnień. Kluczowe wydaje się przede wszystkim to, że wagi etykietujące mogą obsługiwać wybrane produkty w 2 zakresach – mniejszym lub większym. Dzięki temu urządzenie radzi sobie z ważeniem zarówno lżejszych, jak i cięższych elementów asortymentu. Dodatkowo, poszczególne modele zapewniają wybór obsługiwanych zakresów ważenia. Taka wariantywność sprawia, że wagę etykietującą da się bez problemu dostosować do potrzeb danego biznesu.

1 Comment

  1. tak się składa, że u mnie w firmie wystarczyła zaledwie szalka ważąca, ale już samo to rozwiązanie w znacznym stopniu usprawniło sprzedaż, tak więc polecam wszystkim ten rodzaj urządzeń peryferyjnych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *