Te kasy fiskalne Posnet zintegrujesz z szalką ważącą

Kasa fiskalna Posnet z szalką ważącą

Funkcjonalność kaso-wagi, dostępną po kompleksowym połączeniu kasy fiskalnej oraz szalki ważącej, oferują wybrane urządzenia rejestrujące marki Posnet. Obecnie takie rozwiązanie jest dostępne w przypadku 6 modeli polskiego producenta technologii sprzedaży. I co najważniejsze, mowa tutaj o sześciu naprawdę zróżnicowanych kasach fiskalnych Posnet. Funkcjonalność kaso-wagi jest dostępna zarówno w modelach systemowych oraz tzw. średniego segmentu, jak i w kompaktowych urządzeniach polskiej marki.

Co nam daje urządzenie z funkcjami kaso-wagi?

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych urządzeń fiskalnych Posnet, które można opcjonalnie zintegrować z szalką ważącą, warto najpierw wspomnieć o tym, co w ogóle zapewnia takie rozwiązanie technologiczne. Jego główną zaletą jest oczywiście automatyzacja obsługi klientów sklepu. Gdy mamy do dyspozycji kaso-wagę, wszystkie funkcje związane z marzeniem masy towarów są dostępne za pośrednictwem interfejsu urządzenia fiskalnego – klawiatury i ekranu. Użytkownik korzysta więc tylko z jednego „panelu sterowania”. W rezultacie, wszystkie wyniki ważenia są wyświetlane na ekranie kasy rejestrującej. Natomiast funkcje takie jak tarowanie czy zerowanie szalki można wywoływać z poziomu klawiatury urządzenia fiskalnego.

Dodatkowym atutem zintegrowanego rozwiązania technologicznego jest fakt, że w większości przypadków zajmuje ono mniej miejsca, niż kasa i waga funkcjonujące oddzielnie. Urządzenie Posnet, połączone z szalką, zapewnia więc oszczędność przestrzeni na stanowisku pracy.

Małe kasy: Ergo i Ergo Online

Ergo i Ergo Online to kompaktowe kasy fiskalne Posnet, które oferują m.in. opcjonalne wdrożenie szalki ważącej. Pierwszy ze wspomnianych modeli posiada moduł elektronicznej kopii paragonów, natomiast drugi – funkcjonalność zgodną z wymogami systemu online, czyli np. transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas. Co jeszcze wyróżnia te urządzenia Posnet? Po pierwsze, oferują one zarówno wybór wielkości bazy PLU (4 000, 6 000 lub 8 000), jak i późniejszą modyfikację tego parametru (zmiany można dokonać „w górę”, czyli zwiększyć liczbę pozycji towarowych). Po drugie, w obydwu kasach z rodziny Posnet Ergo da się rozszerzyć zakres obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych.

Średnie kasy: Revo i Revo Online

Kasa fiskalna Revo (z kopią elektroniczną) była pierwszym w historii urządzeniem Posnet, które umożliwiło m.in. integrację z szalką ważącą. Obecnie w ofercie polskiego producenta znajdziemy też online’ową wersję tego modelu, czyli po prostu Revo Online. Obydwie kasy wyróżniają się przede wszystkim obecnością nietuzinkowego mechanizmu drukującego, który wystawia paragony fiskalne w kierunku klientów (z prędkością 47 linii na sekundę!). Ponadto, modele z linii produktowej Posnet Revo oferują wybór obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych oraz pojemności bazy towarowej: 10 000 lub 15 000 PLU. Warto również podkreślić, że urządzenie w wersji z kopią elektroniczną jest dostępne w aż 6 wariantach kolorystycznych.

Kasy systemowe: Neo XL i Neo Online

Obecnie w ofercie Posnet znajdziemy 2 kasy fiskalne z rodziny Neo. Są to modele Neo XL (kopia elektroniczna) oraz Neo Online (łączność z CRK). Obydwa gwarantują oczywiście połączenie z szalką ważącą i stworzenie urządzenia z funkcjami kaso-wagi. Co jeszcze zyskujemy po wdrożeniu któregoś z tych modeli od Posnet?

Kasy fiskalne Neo XL i Neo Online to urządzenia sprawdzające się głównie w systemach sprzedaży. Świadczy o tym m.in. fakt, że oferują one zaprogramowanie 30 000 lub 60 000 pozycji towarowych (2 wersje bazy PLU). Ponadto, obydwie kasy mogą równocześnie współpracować z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi, jak również pozwalają na skonfigurowanie ponad 100 skrótów klawiszowych oraz indywidualnego trybu pracy dla każdego kasjera.

 

Z różnymi kasami fiskalnymi od Posnet, które zapewniają m.in. integrację z szalką ważącą i dostęp do funkcji kaso-wagi, można zapoznać się pod tym linkiem.

1 Comment

  1. wg mnie bardzo wygodna i praktyczna funkcjonalność, nie tylko dla sprzedaży bazarowej czy obwoźnej, ale np. lokali gastro (?)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *