Mała i tania kasa fiskalna marki Novitus

Kasa fiskalna Novitus Mała Plus E

Kasa rejestrująca jest dziś, w większości przypadków, niezbędnym narzędziem do prowadzenia działalności gospodarczej. Każda firma handlowa, punk usługowy, sklep, gabinet lekarski, kancelaria prawna czy zakład kosmetyczny muszą być zaopatrzone w urządzenie fiskalne. Ponieważ technologie te nie należą do najtańszych, większość przedsiębiorców stara się możliwie długo „odwlekać” moment ich zakupu. Okazuje się jednak, że na rynku dostępne są modele, które, mimo niskiej ceny, nie odbiegają jakością i funkcjonalnością od droższych urządzeń. Przykładem takiego rozwiązania jest kasa Novitus Mała Plus E.

Małe gabaryty, niska cena, wielkie możliwości

Novitus Mała Plus E to niewielka kasa (jej wymiary to jedynie 194 x 215 x 105 mm, a waga – 1,5 kg), wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Przede wszystkim zapisuje kopie paragonów na karcie pamięci, dzięki czemu podatnik zwolniony jest z obowiązku przetrzymywania zadrukowanych rolek. Poza tym, umożliwia dostęp do gromadzonych na kracie danych, pozwalających tworzyć zestawienia i raporty (po skopiowaniu informacji na komputer). Urządzenie Novitusa posiada 2 wyświetlacze, nabywcy i operatora, na których pojawiają się informacje związane z przebiegiem sprzedaży. Producent wyposażył model Mała Plus E w zaawansowany technologicznie mechanizm drukujący, zapewniający szybką wymianę 30 metrowej rolki i wydruk paragonów z prędkością 10 linii na sekundę.

Mała Plus E pozwala na wystawianie potwierdzeń sprzedaży z nazwami towarów lub usług o długości do 40 znaków. Funkcja ta pomoże wielu podatnikom w jednoznacznej identyfikacji asortymentu. Rozporządzenie Ministerstwa Finansów zakłada bowiem, że maksymalną, dolną granicą wydruku powinna być liczba 12 znaków. Przy nazywaniu pozycji towarowych dopuszczalne jest stosowanie skrótów i praktyka potwierdza, że prowadzący ewidencję często korzystają z tej możliwości. Precyzyjna identyfikacja oferty jest jednak znacznie prostsza, kiedy podatnik ma do dyspozycji 40 znaków.

Urządzenie posiada także funkcję drukowania grafiki w nagłówku paragonu, którą może być np. logo prowadzonej przez podatnika firmy. Dodatkowo, Novitus Mała Plus E oferuje nowy raport odczytu pamięci, drukujący zawartość pamięci fiskalnej z podziałem na okresy zmian stawek podatkowych, walut ewidencyjnych itd.

W myśl Rozporządzenia Ministerstwa Finansów z marca 2013 roku, podatnicy, którzy prowadzą ewidencję sprzedaży towarów lub usług i posiadają urządzenie fiskalne z odpowiednimi możliwościami technicznymi, są zobowiązani do umieszczania numeru NIP nabywcy na paragonie (na życzenie klienta). Novitus Mała Plus E wyposażona jest w funkcję umożliwiającą przestrzeganie tych przepisów. Warto wspomnieć, że paragon z wydrukowanym NIP-em nabywcy może zostać użyty jako uproszczona faktura – jeśli suma należności nie przekroczy 450 zł (lub 100 euro).

Gdzie Mała Plus E znajdzie zastosowanie?

Kasa współpracuje z komputerem, pozwala na podłączenie czytnika kodów kreskowych, elektronicznej wagi kalkulacyjnej bądź terminala płatniczego. Pozwala również na sterowanie szufladą kasową. Kto zatem może z niej korzystać? Niemalże każdy przedsiębiorca, którego działalność zaliczana jest do segmentu małych lub średnich przedsiębiorstw. Novitus Mała Plus E w małych gabarytach skrywa ogromne możliwości i funkcjonalności przynależne urządzeniom z wyższego segmentu. Sama jest zdolna pracować w saloniku prasowym, zakładzie fryzjerskim czy niedużym sklepie spożywczym. Po połączeniu z wagą świetnie sprawdzi się w sklepach mięsnych lub warzywnych. Użycie skanera sprawi, że całość znajdzie zastosowanie także w sklepie o dużym asortymencie.

Wszystkie te cechy, idące w parze z niską ceną, sprawiają, że model Mała Plus E jest częstym wyborem podatników.

1 Comment

  1. Hmmm….a mnie jakoś nie przekonała ta kasa fiskalna….znaczy uważam, że są ciekawsze modele w podobnej strefie cenowej, np. Elzab Mini

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *